Makkelijk wokgerecht met gamba's en noedels
Makkelijk wokgerecht met gamba’s, noedels, broccoli en Chinese kool. Soms heb je van die dagen dat je écht geen zin hebt om uitgebreid te koken, maar je wilt wel iets lekkers én gezonds op tafel zetten. Dan is een wokgerecht echt mijn redder in nood. Alles in één pan, bomvol groenten en in no-time klaar. Vandaag deel ik mijn makkelijke wok met noedels, broccoli, wortel en Chinese kool. Simpel, maar zó smaakvol.
En weet je wat dit gerecht extra bijzonder maakt? Ik heb het gemaakt in mijn nieuwe pannenset van Primecook. Ik kreeg deze set voor een samenwerking en serieus: ik ben nog nooit zó blij geweest met pannen. Ze zijn volledig PFAS-vrij, super stevig en dit is echt te gek – ze hebben mijn logo erin laten graveren. Elke keer dat ik kook, voelt het alsof ik mijn eigen “signature cookware” heb. Hoe vet is dat?!
Waarom ik zo dol ben op wokgerechten
Een wokgerecht is voor mij dé combinatie van gemak en smaak. Je hoeft er niet lang voor in de keuken te staan, en toch eet je een bord vol groenten en vezels.
- Broccoli geeft een lekkere bite.
- Wortel julienne zorgt voor een beetje zoetigheid en kleur.
- Chinese kool maakt het geheel lekker fris en zacht.
- En die instant noedels? Die zijn in een paar minuten klaar en nemen de smaken perfect op.
Het fijne is: je kunt eindeloos variëren. Heb je nog paprika, champignons of courgette liggen? Gooi ze er gewoon bij. En wil je het wat vullender maken met kip, garnalen of tofu? Ook helemaal top.
Mijn ervaring met de Primecook pannenset
Nieuwe pannen stonden niet bovenaan mijn lijstje, maar nu ik deze set van Primecook gebruik merk ik pas het verschil. Vooral dat ze PFAS-vrij zijn vind ik een groot pluspunt.
- PFAS-vrij → veilig voor mijn gezin, daar word ik blij van.
- Stevig en duurzaam → deze pannen voelen echt alsof ze jaren meegaan.
- Gepersonaliseerd → mijn logo in de pan gegraveerd. Ik zweer het, elke keer dat ik hem zie smelt ik een beetje van trots.
En ze koken gewoon écht fijn. Voor een wokgerecht is het super belangrijk dat je pan snel heet wordt en de warmte goed vasthoudt. Dat doet deze dus perfect. Mijn groenten blijven lekker knapperig en dat is precies wat je wilt.
Het recept: wokgerecht met noedels
Ingrediënten (2-3 personen)
- 150 g instant noedels
- 1 kleine broccoli, in roosjes
- 2 wortels, in julienne gesneden
- 200 g Chinese kool, in reepjes
- 200 g gamba’s met knoflook
- 2 el sesamolie
- 2 el sojasaus
- 1 teen knoflook, fijngehakt
- 1 tl gember, geraspt
- Optioneel: sesamzaadjes en lente-ui om af te maken
Zo maak je het:
- Kook de noedels volgens de verpakking en zet apart.
- Verhit 1 el sesamolie in een wokpan en bak de gamba’s kort tot ze roze kleuren. Haal ze even uit de pan en zet apart.
- Fruit de knoflook en gember kort.
- Voeg de broccoli toe en wok zo’n 3 minuten. Daarna mogen de wortel en Chinese kool erbij.
- Roer de noedels erdoor en breng op smaak met de sojasaus.
- Voeg als laatste de gamba’s weer toe en warm kort mee.
- Serveer met sesamzaadjes en lente-ui.
En that’s it! Binnen 20 minuten heb je een gezonde en smaakvolle maaltijd op tafel.
Waarom je dit wokgerecht moet maken
- Het is snel en makkelijk → perfect voor doordeweeks.
- Het is gezond → bomvol groenten.
- Je kunt er eindeloos mee variëren.
- Het smaakt alsof je een take-away hebt besteld, maar dan lekker vers en zelfgemaakt.
En wil je dit gerecht nog lekkerder maken? Serveer het eens met een schaaltje zelfgemaakte satésaus en deze heerlijke kiploempia’s. De noedels en groenten combineren er heerlijk mee!
Dit artikel is geschreven door kookenbakrecepten.nl